Ohjelma

rss
Ke 5.10.
18:00 Iltajumalanpalvelus,  Ulla Dahlen, Aulis Andersson, musiikki: Make & Fiddlers   
To 6.10.
12:00 Päiväseurat,  Juhani Hilpinen   
18:00 Kids' Club -ilta (18.00-19.30)  Lasten toimintakerho 0.-6.-luokkalaisille. Ohjelmassa hartaus, actionia, leivontaa, askartelua yms.   
Pe 7.10.
18:00 -20.00 Lahen Varkit  (5.-8.-luokkalaisille). Tarkemmat tiedot lähempänä instassa: @lahen varkit   
La 8.10.
19:00 Lahen Nuoret -ilta     
Su 9.10.
11:00 Jumalanpalvelus,  Tino Varjola, Benjami Pitkäsalo, musiikki: Lähde, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 10.10.
17:30 -18:30, Lapsikuoro Ilotulitus     
Ti 11.10.
18:00 Opetuslapsi-ilta     
Ke 12.10.
10:00 Perhekerho     
To 13.10.
12:00 Päiväseurat,  Mauno Lappalainen   
14:00 Katulähetyksen raamattupiiri,  Sauli Jurkkola (käynti vasemman puoleinen takaovi)   
16:30 Lähetysrukouspiiri/Kairos  (käynti takaovesta)   
18:00 Espanjankielinen raamatturyhmä     
18:00 "Se löytyi" -jumalanpalvelus,  Marko Selkomaa, Kauri Karhu, musiikki: Äänitalkoo   
Pe 14.10.
18:00 "Se löytyi" -jumalanpalvelus,   Marko Selkomaa, Teemu Kaski, musiikki: Selah   
18:00 -19:00, Lahen Varkit keilaus klo 18.00-19.00 (5.-8.-luokkalaisille).  Paikka: Lahden Hohtokeila, Vapaudenkatu 18. Lisätiedot instassa: @lahenvarkit   
La 15.10.
18:00 "Se löytyi" -jumalanpalvelus,  Marko Selkomaa, Keijo Baltzar, musiikki: Jari Hedman & Dimitri Theslund   
19:00 Lahen Nuoret -ilta     
Su 16.10.
11:00 "Se löytyi" -lähetysjumalanpalvelus,  Marko Selkomaa, Tino Varjola, musiikki: Johanna Kaukiainen, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   
15:00 "Se löytyi" -jumalanpalvelus,  Marko Selkomaa, Viviana Kantosalo, musiikki: Sifa   
Ma 17.10.
17:30 -18:30, Lapsikuoro Ilotulitus     
18:00 Naisten rukousilta  (käynti takaovesta)   
18:00 Vanhimmisto     
Ti 18.10.
14:00 Miesten raamattupiiri,  Sauli Jurkkola (käynti vasemman puoleinen takaovi)   
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 19.10.
10:00 Perhekerho     
18:00 Iltajumalanpalvelus/Ystävyysilta,  Tino Varjola   
To 20.10.
10:00 Päijät-Hämeen senioreiden yhteinen syysjuhla,  Martti Ahvenainen ym.   
18:00 Kids' Club -ilta (18.00-19.30)  Lasten toimintakerho 0.-6.-luokkalaisille. Ohjelmassa hartaus, actionia, leivontaa, askartelua yms.   
La 22.10.
18:00 Lahti Hope -nuorten tapahtuma  (Lahden Helluntaiseurakunnassa)   
Su 23.10.
11:00 Jumalanpalvelus ja kaste,   Samu Lattu, Kirsi Kuisma, musiikki: Sekakuoro, ei pyhäkouluja (syysloma)   
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 24.10.
18:00 Katulähetyksen rukousilta  (käynti oikean puoleinen takaovi)   
Ti 25.10.
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 26.10.
18:00 Iltajumalanpalvelus/Herätyksen ilta,  Herätyksen illan tiimi, musiikki: Maan Suola   
To 27.10.
12:00 Päiväseurat,  Kari Korhonen   
16:30 Lähetysrukouspiiri/Kairos  (käynti takaovesta)   
Pe 28.10.
18:30 Lahti rukoilee -rukousilta  (Paikka: Ristinkirkko, Kirkkokatu 4)   
La 29.10.
13:00 Lahti laulaa -tilaisuus,  Sauli Jurkkola, musiikki: Taivaan Manna, tarjoilua (käynti vasemman puoleisesta takaovesta)   
Su 30.10.
11:00 Jumalanpalvelus,  Olli Miettinen, Taina Pitkäsalo, musiikki: Waski-Weljet, ei pyhäkouluja (syysloma)   
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 31.10.
17:30 -18:30, Lapsikuoro Ilotulitus     
18:00 Naisten rukousilta  (käynti takaovesta)   
18:00 Vanhimmisto     
Ti 1.11.
14:00 Miesten raamattupiiri,  Sauli Jurkkola (käynti vasemman puoleinen takaovi)   
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 2.11.
10:00 Perhekerho     

Sivustomme käyttää evästeitä verkkopalvelun toimittamiseen ja käyttäjätilastointiin. Lue lisää tietosuojaselosteesta.