Ohjelma

rss
Ma 30.1.
17:30 -18:30, Lapsikuoro Ilotulitus     
18:00 Katulähetyksen rukousilta  (käynti oikean puoleinen takaovi)   
Ti 31.1.
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 1.2.
10:00 Perhekerho     
18:00 Iltajumalanpalvelus,  Juhani Valentin, Rauno Enqvist, musiikki: Juhani Valentin   
To 2.2.
12:00 Päiväseurat,  Eino Uusitalo   
14:00 Katulähetyksen raamattupiiri,  Sauli Jurkkola (käynti vasemman puoleinen takaovi)   
La 4.2.
08:30 Naisten aamu,  puhujana psykologi Satu Lähteenkorva   
19:00 Lahen Nuoret -ilta     
Su 5.2.
11:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen (Holy Communion, Ibada na meza ya Bwana),  Tino Varjola, musiikki: Gospel Garden, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   
Ma 6.2.
17:30 -18:30, Lapsikuoro Ilotulitus     
18:00 Naisten rukousilta  (käynti takaovesta)   
18:00 Vanhimmisto     
Ti 7.2.
14:00 Miesten raamattupiiri,  Sauli Jurkkola (käynti vasemman puoleinen takaovi)   
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 8.2.
10:00 Perhekerho     
18:00 Iltajumalanpalvelus,  Kari Korhonen   
To 9.2.
12:00 Päiväseurat,  Aulis ja Anja Lehto   
18:00 Kids' Club -ilta (18.00-19.30)  Lasten toimintakerho 0.-6.-luokkalaisille. Ohjelmassa hartaus, actionia, leivontaa, askartelua yms.   
Pe 10.2.
18:00 -20:00 Lahen Varkit  (5.-8.-luokkalaisille). Tarkemmat tiedot lähempänä instassa: @lahen varkit   
La 11.2.
14:00 -17:00, Israel-iltapäivä/Raamatun maa -teematilaisuudet,  Ronit Maoz, Maarit Kattilakoski. 1. tilaisuus klo 14.00, klo 15.15. kahvit, 2. tilaisuus klo 15.45. Järjestää Jerusalemin Raamattukodin ystävät ry ja Lahden Helluntaiseurakunta   
14:00 Käsi kädessä -iltapäivä (klo 14.00-16.00).  Yhteinen iltapäivä erityistukea tarvitseville nuorille ja aikuisille, sekä heidän läheisilleen   
18:00 Lahti Hope -nuorisotapahtuma  (Joutjärven kirkossa, Ilmarisentie 1)   
Su 12.2.
11:00 Jumalanpalvelus,  Juha Lehto, Mieskvartetti, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 13.2.
17:30 -18:30, Lapsikuoro Ilotulitus     
18:00 Katulähetyksen rukousilta  (käynti oikean puoleinen takaovi)   
Ti 14.2.
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 15.2.
10:00 Perhekerho     
18:00 Iltajumalanpalvelus,  Ulla Dahlen, Tino Varjola, musiikki: Selah   
To 16.2.
12:00 Päiväseurat,  Mauno Järvinen   
16:30 Lähetysrukouspiiri/Kairos  (käynti takaovesta)   
18:00 Espanjankielinen raamatturyhmä     
Pe 17.2.
18:00 -20:00 Lahen Varkit  (5.-8.-luokkalaisille). Tarkemmat tiedot lähempänä instassa: @lahen varkit   
La 18.2.
19:00 Lahen Nuoret -ilta     
Su 19.2.
11:00 Lähetysjumalanpalvelus,  Petteri Arasalo, Tino Varjola, musiikki: Sifa, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   
Ma 20.2.
17:30 -18:30, Lapsikuoro Ilotulitus     
18:00 Naisten rukousilta  (käynti takaovesta)   
18:00 Vanhimmisto     
Ti 21.2.
14:00 Miesten raamattupiiri,  Sauli Jurkkola (käynti vasemman puoleinen takaovi)   
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 22.2.
10:00 Perhekerho     
18:00 Iltajumalanpalvelus     
To 23.2.
12:00 Päiväseurat,  Kari Korhonen   
18:00 Kids' Club -ilta (18.00-19.30)  Lasten toimintakerho 0.-6.-luokkalaisille. Ohjelmassa hartaus, actionia, leivontaa, askartelua yms.   
Pe 24.2.
18:30 Lahti rukoilee -rukousilta  (paikka: Lahden Metodistikirkko, Oikokatu 6)   
La 25.2.
13:00 Lahti laulaa -tilaisuus,  Sauli Jurkkola, musiikki: Taivaan Manna, tarjoilua (käynti vasemman puoleisesta takaovesta)   
19:00 Lahen Nuoret -ilta     
Su 26.2.
11:00 Jumalanpalvelus,  Kirsi Kuisma, musiikki: Gospelkuoro Appelsiini, ei pyhäkouluja (loma)   
16:30 Lahti English Fellowship     

Sivustomme käyttää evästeitä verkkopalvelun toimittamiseen ja käyttäjätilastointiin. Lue lisää tietosuojaselosteesta.