Ohjelma

rss
Ma 8.8.
18:00 Naisten rukousilta  (käynti takaovesta)   
18:00 Vanhimmisto     
Ke 10.8.
10:00 Perhekerho     
18:00 Iltajumalanpalvelus,  Mikko Haakana, Hannu Koivisto, musiikki: Jetro ja Minna Ojanen   
Su 14.8.
11:00 Jumalanpalvelus,  Sami ja Paula Konttinen, Taina Pitkäsalo   
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 15.8.
18:00 Rukous- ja paastoviikon rukousilta,  Keijo Baltzar   
Ti 16.8.
18:00 Rukous- ja paastoviikon rukousilta,  Mika ja Säde Hiltunen   
Ke 17.8.
10:00 Perhekerho     
18:00 Rukous- ja paastoviikon jumalanpalvelus,  Tino Varjola   
To 18.8.
14:00 Katulähetyksen raamattupiiri,  Sauli Jurkkola (käynti vasemman puoleinen takaovi)   
18:00 Rukous- ja paastoviikon rukousilta,  Aulis Andersson, musiikki: Safiiri   
Pe 19.8.
18:00 Rukous- ja paastoviikon rukousilta,  Hannu Koivisto   
La 20.8.
18:00 Päihdeleirin iltatilaisuus Kotirannassa,  Jukka Tolonen, Ali Niemelä (Kotirannan leirikeskus, Koiskalantie 681, 15540 Villähde)   
Su 21.8.
11:00 Lähetysjumalanpalvelus,  Onni Haapala, Tino Varjola, musiikki: Maan Suola, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille),    
Ma 22.8.
18:00 Naisten rukousilta  (käynti takaovesta)   
18:00 Vanhimmisto     
Ti 23.8.
14:00 Miesten raamattupiiri,  Sauli Jurkkola (käynti vasemman puoleinen takaovi)   
Ke 24.8.
10:00 Perhekerho     
18:00 Iltajumalanpalvelus/Herätyksen ilta,  herätyksen illan tiimi   
Pe 26.8.
18:00 -20:30, L10T-koulutus  Perehdytään L10T-elämäntapaan, iltapala (Ilmoittautuminen perjantain ja lauantain koulutuksiin näiden Lahden Helluntaiseurakunnan kotisivujen/lomakkeen kautta keskiviikkoon 17.8. mennessä, tarkempaa tietoa näillä kotisivuilla). Kouluttajana KRS:n koulutuspalvelujen johtaja, pastori Mikko Matikainen. Koulutus on osa valmistautumista syksyn “Se löytyi” -mediakampanjaan.    
La 27.8.
09:00 -17:00, L10T-koulutus  09.00 Askel 1. “Siunaa ja anna anteeksi”, 10.45 Tauko, 11.00 Askel 2. “Ystävysty”, 12.30 Lounas, 13.15 Askel 3. “Auta missä voit”, 14.30 Kahvi, 15.00 Askel 4. “Ota Jeesus puheeksi”, askeleista elämäntavaksi omassa ja seurakunnan elämässä, 17.00 Koulutus päättyy (aikataulu on ohjeellinen!)    
Su 28.8.
11:00 Jumalanpalvelus,  Juha Lehto, Kirsi Kuisma, musiikki: Leena Suhonen & Kirsi Malkki, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 29.8.
18:00 Katulähetyksen rukousilta  (käynti oikean puoleinen takaovi)   
Ke 31.8.
10:00 Perhekerho     
18:00 Iltajumalanpalvelus,  Juha Kauppinen, Martti Waris, musiikki: Samuel Waris   
Pe 2.9.
18:00 -20.00 Lahen Varkit  (5.-8.-luokkalaisille). Tarkemmat tiedot lähempänä instassa: @lahen varkit   
La 3.9.
13:00 Lahti laulaa -tilaisuus,  Sauli Jurkkola, musiikki: Taivaan Manna, tarjoilua (käynti vasemman puoleisesta takaovesta)   
19:00 Lahen Nuoret -ilta     
Su 4.9.
11:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen (Holy Communion, Ibada na meza ya Bwana),  Tino Varjola, Pekka Toivainen, musiikki: Johanna Kaukiainen, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   

Sivustomme käyttää evästeitä verkkopalvelun toimittamiseen ja käyttäjätilastointiin. Lue lisää tietosuojaselosteesta.