Ohjelma

rss
Ke 30.9.
18:00 Uuden elämän ilta,  puhe: Juha Kauppinen, juonto: Pekka Toivainen, musiikki: Mika Karjalainen   
To 1.10.
12:00 Päiväseurat,  Hannu Koivisto   
18:00 Espanjankielinen raamatturyhmä     
18:00 Kids' Club -ilta (klo 18.00-19.30).  Lasten toimintakerho 0.-6.-luokkalaisille. Ohjelmassa hartaus, actionia, leivontaa, askartelua yms.   
18:00 Royal Rangers     
Pe 2.10.
18:00 -20:00, Lahen Varkit (5.-8.-luokkalaisille).  Tarkemmat tiedot lähempänä instassa: @lahenvarkit   
La 3.10.
19:00 Lahen Nuoret -ilta     
Su 4.10.
11:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen, Kiveriönkatu 1 (sekä myös netissä), (Holy Communion, Ibada na meza ya Bwana),  puhe: Pekka Toivainen, juonto: Keijo Baltzar, musiikki: Gospel Garden, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   
Ma 5.10.
18:00 Katulähetyksen rukousilta  (käynti oikean puoleinen takaovi)   
Ti 6.10.
10:00 Perhekerho     
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 7.10.
10:00 Lahden Helluntaiseurakunnan teltta torilla     
18:00 Uuden elämän ilta,  Juhani Valentin, Aulis Andersson, musiikki: Safiiri   
To 8.10.
12:00 Päiväseurat,  Tuija Takala   
18:00 Espanjankielinen raamatturyhmä     
18:00 Kairos-rukousryhmä  (käynti takaovesta)   
Pe 9.10.
18:00 -20:00, Lahen Varkit (5.-8.-luokkalaisille).  Tarkemmat tiedot lähempänä instassa: @lahenvarkit   
Su 11.10.
11:00 Jumalanpalvelus,  Tino Varjola, Sinikka Rusi, musiikki: Waski-Weljet, pyhis (4-7-vuotiaille) ja raamis (1.-4.-luokkalaisille)   
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 12.10.
17:00 -18:00, Lapsikuoro Ilotulituksen harjoitukset     
18:00 Naisten rukousilta (käynti takaovesta),  Maija Pellinen   
18:00 Vanhimmisto     
Ti 13.10.
10:00 Perhekerho     
14:00 Miesten raamattupiiri,  Sauli Jurkkola   
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 14.10.
18:00 Uuden elämän ilta,  Marjo Hegli, Veikko Perttula, musiikki: Selah   
To 15.10.
12:00 Päiväseurat,  Olavi Syrjänen   
18:00 Espanjankielinen raamatturyhmä     
18:00 Kids' Club -ilta (klo 18.00-19.30).  Lasten toimintakerho 0.-6.-luokkalaisille. Ohjelmassa hartaus, actionia, leivontaa, askartelua yms.   
Su 18.10.
11:00 Lähetysjumalanpalvelus,  Mirjami Ylenius-Kuosmanen ja Raili Väisänen, Riikka Miettinen, Tulevaisuuden tekijät -kirjan julkistamistilaisuus, musiikki: Sifa, ei pyhäkouluja (syysloma)   
15:00 Iltapäivän jumalanpalvelus (IPJP),  Kauri Karhu, musiikki: IPJP Worship   
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 19.10.
18:00 Katulähetyksen rukousilta  (käynti oikean puoleinen takaovi)   
Ti 20.10.
10:00 Perhekerho     
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   
Ke 21.10.
18:00 Uuden elämän ilta,  Matias Toivainen, Mika Hiltunen, musiikki: Maan Suola   
To 22.10.
12:00 Päiväseurat,  Kari Korhonen   
14:00 Katulähetyksen raamattupiiri,  Sauli Jurkkola   
18:00 Kairos-rukousryhmä  (käynti takaovesta)   
Pe 23.10.
18:00 Herätyksen ilta,  Juuso Ojala ja Raine Savolainen   
Su 25.10.
11:00 Jumalanpalvelus,  Olavi Kokkonen, Kirsi Kuisma, musiikki: Lähde, ei pyhäkouluja (syysloma)   
12:30 Lahden Helluntaiseurakunnan vuosikokous ja kakkukahvit     
16:30 Lahti English Fellowship     
Ma 26.10.
18:00 Naisten rukousilta (käynti takaovesta),  Mirjami Ylenius-Kuosmanen    
18:00 Vanhimmisto     
Ti 27.10.
10:00 Perhekerho     
14:00 Miesten raamattupiiri,  Sauli Jurkkola   
18:00 Opetuslapsi-ilta  (käynti takaovesta)   

Sivustomme käyttää evästeitä verkkopalvelun toimittamiseen ja käyttäjätilastointiin. Lue lisää tietosuojaselosteesta.