Minä olen ihme, suuri ihme, ja kiitän sinua siitä. Ihmeellisiä ovat sinun tekosi, minä tiedän sen.

Ps. 139:14

image002.png
  rss
[
sulje kartta]
Maanantai 26.9.
17:00 -18:00, Lapsikuoro Ilotulituksen harjoitukset  
18:00 Katulähetyksen rukousilta  
Tiistai 27.9.
18:00 Opetuslapsi-ilta  
Keskiviikko 28.9.
09:30 Perhepiiri  
18:30 Lahen ilta, + 
aiheena: "Syytön elää uskosta" (Gal. 3), Petri Viinikkala, musiikki: Houseband 
  
Torstai 29.9.
12:00 Päiväseurat, + 
Seppo Kosunen 
  
14:00 Katulähetyksen raamattupiiri, + 
Sauli Jurkkola 
  
18:00 Royal Rangers  
18:00 Espanjankielinen raamatturyhmä  
Perjantai 30.9.
17:00 Evankelioimisryhmä (kokoontuminen alakerrassa)  
18:00 -20:00, Lahen Varkit (11-14-vuotiaille)  
19:00 Lahden Vapaakirkossa Lahti rukoilee -rukousilta   [Näytä kartalla
Lauantai 1.10.
19:00 Nuoret & nuoret aikuiset  
Sunnuntai 2.10.
11:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen (Holy Communion, Ibada na meza ya Bwana), + 
Tino Varjola, musiikki: Gospel Garden, pyhäkoulut 
  
18:00 Avainmedian ilta, + 
Kiinan vainotun seurakunnan johtaja Zhang Rongliang, Petri Viinikkala, mukana myös Rauno Jalavisto ja Niilo Närhi, musiikki: Sifa 
  
Maanantai 3.10.
17:00 -18:00, Lapsikuoro Ilotulituksen harjoitukset  
18:00 Naisten rukousilta, + 
Leena Virta 
  
Tiistai 4.10.
18:00 Opetuslapsi-ilta  
Keskiviikko 5.10.
09:30 Perhepiiri  
11:00 -13:00, Markkinakahvila Toriklubi, Vapaudenkatu 12 (sisäpiha)   [Näytä kartalla
18:30 Päijät-Hämeen helluntaiseurakuntien raamattukoulu, + 
Timo Kekolahti, aihe: "Maahanmuuttajat - uhka vai mahdollisuus?" 
  
Torstai 6.10.
12:00 Päiväseurat, + 
Mauno Järvinen 
  
18:00 Royal Rangers  
18:00 -19:30, Kid's Club -ilta (0.-6.-luokkalaisille), + 
Kid's Clubissa puuhataan kaikkea hauskaa: actionia, leivontaa, askartelua yms. ja opitaan Jumalasta 
  
18:00 Kairos-rukous (käynti takaovesta)  
Perjantai 7.10.
18:00 -20:00, Lahen Varkit (11-14-vuotiaille)  
18:00 Miesten ilta Kotirannassa, + 
Johannes, aihe: "Profeetallinen ilta", musiikki: Jukka Nikkilä 
   [Näytä kartalla
Lauantai 8.10.
19:00 Nuoret & nuoret aikuiset  
Sunnuntai 9.10.
11:00 Jumalanpalvelus, + 
Petri Viinikkala, pyhäkoulut 
  
16:00 Swahilinkielinen jumalanpalvelus (Ibada ya kiswahili)  
17:00 International Service  
17:00 Venäjänkielinen jumalanpalvelus  


Tarkempi koko kuukauden ohjelma

Lataa tästä uusin kuukausiohjelma

Ajankohtaista